28.06.2022 “Лъвиците” сгазиха Доминикана в Лигата на нациите

Лигата на нациите жени

Женският национален отбор на България по волейбол записа чиста победа 3:0 гейма (25:15, 25:13, 25:21) срещу Доминиканска република в първия си мач от втората седмица на Лигата на нациите.

В софийската зала “Арена Армеец” селекцията на Лоренцо Мичели изигра изключително силен двубой във всички елементи на играта и се разправи с противника за по-малко от 90 минути игра.

Успехът е трети за българките в Лигата на нациите. Те вече записаха победи срещу Канада и Тайланд. С успеха България събра 9 точки и се изравни с Доминикана и Канада на 10-ото място във временното класиране.

Мария Йорданова завърши мача с фантастичните 22 точки, докато Нася Димитрова прибави 10.

Бразилия победи трудно с 3:2 (25:20, 25:23, 18:25, 21:25, 15:11) Китай. В първия двубой от Лигата на нациите по волейбол за жени в София.

Олимпийският вицешампион поведе с два гейма разлика, но азиатките се върнаха в двубоя, изравнявайки след превъзходство в третата и четвъртата част.

В тайбрека “селесао” поведе с 10:6, за да приключи срещата при 15:11.

Най-резултатна за победителите стана Габриела Брага с 27 точки. Нейната съотборничка Киси Насименто добави още 24 точки.

Лин Инъин се отличи с 20 точки за китайския отбор, който заема пето място в класирането.