14.04.2019 Световната купа по художествена гимнастика – българските момичета спечелиха много медали

Световната купа по художествена гимнастика

Малко раздели Невяна Владинова от медала във финала на обръч във финала на Световната купа по художествена гимнастика в София. Грацията ни получи оценка от 20.000 за изпълнението си, което я остави на малко зад третата Александра Солдатова.

Изпълнението на рускинята бе оценено на 20.750 точки.

Титлата грабна Линой Ашрам от Израел с 21.200.

Другата ни представителка на Катрин Тасева спести някои трудности и се нареди шеста след 19.600.

Тасева се окичи с още един медал от Световната купа в София

Катрин Тасева спечели още един медал от Световната купа по художествена гимнастика в София. Бронзовата медалистка от многобоя, взе и сребро от финала на топка.

Кати изигра много чисто композицията си, за което получи 19.950 точки.

Титлата спечели Екатерина Селезньова от Русия с 20.700 точки. Трета се класира Линой Ашрам от Израел с 19.600.

Другата ни представителка Невяна Владинова остана шеста с 19.100.

Ансамбълът шести във финала на 5 топки, Беларус взе титлата

Ансамбълът на България остана шести във финала на пет топки на Световната купа по художествена гимнастика в София.

Грациите ни допуснаха неточности в изпълнението си, като получиха оценка 21.050. Треньорът Весела Димитрова пусна контестация, която обаче бе отхвърлена.

Титлата спечели Беларус след 23.600, Япония се окичи със среброто след 23.250, а трети е Русия с 23.150.

Прекрасна Тасева вдигна феновете на крака и спечели още едно сребро

Катрин Тасева спечели още един сребърен медал на Световната купа по художествена гимнастика в София. Малко раздели бронзовата медалистка от многобоя на турнира в „Арена Армеец“ от златото, с което се окичи Линой Ашрам от Израел.

Чистото изиграване на Тасева бе оценено с 20.650 точки, докато Ашрам получи 20.900.

Бронзът остана за шампионката в многобоя Александра Солдатова, за чието изпълнение съдиите дадоха 20.050 точки.

Тасева с трети медал от финалите в “Арена Армеец”

Българската гимнастичка Катрин Тасева спечели трети сребърен медал от финалите на Световната купа по художествена гимнастика в София. Бронзовата медалистка от многобоя се класира втора и на лента.

След много вдъхновена и чиста игра прекрасната Тасева постигна оценка от 19.400 точки, от които (10.900 за трудност и 8.500 за изпълнение).

Титлата спечели шампионката в многобоя Александра Солдатова с 19.700.

Бронзът остана за Линой Ашрам от Израел с 19.150.

Така равносметката за Тасева от домашната Световна купа е 4 медала – бронз от многобоя, и три сребърни отличия на топка, бухалки и лента.

Великолепният ни ансамбъл грабна още един медал пред екзалтираната родна публика

Ансамбълът на България по художествена гимнастика прибави още един медал от Световната купа в София. Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова изправиха на крака феновете в „Арена Армеец“ с изпълнението си във финала на три обръча и два чифта бухалки.

Грациите ни допуснаха леки неточности, а оценката, която дадоха съдиите бе 24.050 (15.900 на трудност и 8.150 за изпълнение).

Феновете аплодираха дълго своите любимки, чиято атрактивна и спираща дъха композиция се играе по музиката от саундтрака на филма „Най-великия шоумен“.

Титлата спечели Украйна, чиято петорка изигра чисто съчетанието си получи 24.100 точки.

Бронзът спечели Япония след 23.600 точки.