13.04.2019 Световната купа по художествена гимнастика – Невяна Владинова вдигна феновете на крака

Световната купа по художествена гимнастика

Невяна Владинова изигра своята композиция на бухалки в битката за многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в “Арена Армеец”.

Грацията ни вдигна феновете на крака, но за съжаление, допусна неточности при изпълнението си. Това я разколеба и не успя да покаже изключително динамичното си съчетание в пълния му блясък.

Неви получи оценка от 17.750 точки, от които 10.800 за трудност и 5.300 за изпълнение.

Капитанът на индивидуалното ни трябва да изиграе и композицията си на лента, за да имаме пълния ѝ сбор за многобоя.

Неви натрупа 75.900 точки, което ѝ отрежда временното второ място преди изиграването на съчетанията на лента и бухалки в другите два потока.

Силни бухалки донесоха висока оценка на Тасева

Катрин Тасева направи силно първо изиграване във втория състезателен ден на Световната купа по художествена гимнастика в София.

Кати започна с бухалки, които изигра много силно. Тасева получи 21.200, от които 12.700 за трудност и 8.500 за изпълнение.

Лентата на Тасева също бе силна, а съдиите дадоха 18.500, от които 10.300 за трудност и 8.200 за изпълнение.

Бронз за Тасева в многобоя в София, Солдатова взе титлата

Катрин Тасева спечели бронзов медал от многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в София. Тасева събра сбор от 80.150 точки на третата позиция след 21.200 на бухалки, 20.650 на обръч, 19.800 на топка и 18.500 на лента.

Абсолютната титла спечели Александра Солдатова. Рускинята грабна златото след сбор от 82.450 точки. Най-висок резултат тя постигна в съчетанието си на топка, което бе оценено с 21.800. Обръча ѝ съдиите оцениха на 20.450, 21.400 бе резултатът на Солдатова на бухалки, а за лентата ѝ арбитрите дадоха 18.800.

Среброто остана на представителката на Израел – Линой Ашрам. Тя изпревари Тасева с 80.450 точки (21.100 на топка, 20.650 на бухалки, 19.450 на топка и 19.250 на лента).

Другата представителка на България Невяна Владинова се класира осма с 75.900 (20.350 на топка, 20.150 на обръч, 17.750 на бухалки и 17.650 на лента).

В неделя са финалите на отделните уреди. Катрин Тасева ще се бори за отличията във всички финали, докато Неви ще се съревновава за отличията на обръч и на топка.

Ансамбълът ни по художествена гимнастика спечели титлата в многобоя на Световната купа в София

Ансамбълът на България по художествена гимнастика спечели титлата в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в София.

Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова събраха сбор от 49.350 след изиграване на двете си съчетания и запазиха първото място, на което се бяха настанили още след първия състезателен ден.

Зад България се класира Италия със сбор 48.800 (24.300 на пет топки и 23.900 на обръчи и бухалки). Призовата тройка се допълва от Япония с 46.800 (23.350 на 5 топки и 23.050 на обръчи и бухалки).

В неделя Световната купа продължава с финалите на двете съчетания, като България ще се бори за отличията и на двете композиции.