България жени влезе в Лига на нациите, мъжете завършиха на 11-о място

voleibol zheni liga na natsiite

Женският национален отбор триумфира в турнира на претендентите за място във Волейболната лига на нациите! На финала бългаските момичета надиграха силния тим на Колумбия с 3-1 (22-25, 25-19, 25-20, 25-23). По този начин те си осигуриха класиране в най-комерсиалната надпревара през следващия сезон!

voleibol zheni

Волейболистките от националния отбор на България ще играят в Лига на нациите през следващата година. Момичетата на селекционера Иван Петков обърнаха резултата и надделяха над Колумбия с 3:1 (22:25, 25:19, 25:20, 25:23). Финала на междуконтиненталната Чалънджър купа, бе игран в 6-хилядната зала “Едуардо Дибос Колизеум” в перуанската столицата Лима. Въпреки изтощителното пътуване и голямата часова разлика българките триумфираха.

Мъжкия национален отбор

Мъжкия национален отбор завърши на 11-о място в общото крайно класиране на Лига на нациите. Те приключиха с актив от 6 победи, 9 загуби и 17 точки. Националът Светослав Гоцев спечели класацията за най-добър блокировач в груповата фаза. 27-годишният волейболист е записал средно по 0,60 блока на гейм (общо 36) при 199 опита. С добрите си игри във Варна, мъжете показаха, че имат потенциал за добро представяне на световното първенство в Арена Армеец през Септември.