30.06.2022 Китай с победа в Лигата на нациите

Лигата на нациите

Китай победи лесно с 3:0 (25:8, 25:23, 25:20) Полша във втората среща за деня от Лигата на нациите по волейбол за жени в София.

Азиатките имаха осезаемо преимущество на блокада и в атака, за да завършат двубоя за малко повече от един час.

Най-резултатна за китайския отбор стана Ли Иниън с 15 точки.

Оливия Розажнски и Мартина Чирнианска се отличиха с по 9 точки в полза на “дружина полска”.

Китай е на пето място в класирането до момента, докато Полша заема 11-та позиция.

Бразилия се справи безпроблемно с Република Корея

Националният отбор на Бразилия постигна осма победа в Лигата на нациите по волейбол при жените.

В срещата от десетия кръг, която се игра в столичната зала “Арена Армеец”, бразилките победиха аутсайдера Република Корея с 3:0 (25:17, 25:19, 25:13) и нанесоха десето поражение на азиатките, които остават твърдо на дъното на класирането.

По-класният отбор на Бразилия водеше убедително и в трите гейма, като контролираше мача с дълги серии от успешни начални удари. Единствено в края на втората част корейките стопиха част от пасива си, но за обрат бе невъзможно да се говори.

Най-резултатна за Бразилия в мача бе Джулия Бергман с точки 16 точки. Джулия Гамбато приключи с 10 точки.

За Република Корея капитанката Парк Джонга завърши с 14 точки.

Успехът остави “селесао” на трето място в класирането с 23 точки, на една зад тимовете на САЩ и Япония, които обаче са и с мач по-малко.