Сепи победи Донски и достигна до основната схема на Sofia Open за пети път

Sofia Open

Андреас Сепи си осигури място в основната схема на Sofia Open за пети път в кариерата си.

Това стана факт, след като 37-годишният италианец победи в решаващия квалификационен кръг българина Александър Донски. В отделните части Сепи се наложи с 6:3, 6:2 след 55 минути игра, съобщиха от турнира.

Първият сет се реши с един единствен пробив, дело на Сепи в шестия гейм за преднина 4:2. Впоследствие италианецът затвори частта с 6:3 след 21 минути игра.

При 1:1 гейма във втория сет Сепи отново стигна до точка за пробив, която реализира след двойна грешка на Донски. Малко по-късно Сепи проби за втори път и поведе с 4:1, след което до края на срещата нямаше проблем да затвори мача и да затвърди мястото си в основната схема на Sofia Open 2021.

Най-доброто представяне на Сепи в “Арена Армеец” е достигането до четвъртфиналите в дебютното издание на Sofia Open през 2016 г. Италианецът, бивш №18 в световната ранглиста, пропусна само миналогодишното издание на АТП 250 турнира в София.

Адриан Андреев пропусна сетбол и загуби от сърбин на Sofia Open

Адриан Андреев загуби с 6:7(7), 4:6 от №62 в света Миомир Кецманович от Сърбия. Срещата продължи 1 час и 49 минути и бе изключително равностойна.

За 20-годишния Андреев това е четвърто поредно поражение в основна схема на старта на Sofia Open и общо пето, след като отстъпи веднъж и в квалификациите.

Двамата тенисисти не успяха да стигнат до точка за пробив до 5:5 в първия сет. Тогава Кецманович поведе с 40:0 при сервис на Адриан и от втората си възможност успя да пробие. Адриан не се предаде и веднага отговори с рибрейк и то на нула.

Кецманович на два пъти имаше преднина в тайбрека от по две точки при 2:0 и 5:3, но Андреев успяваше да изравни. При 7:6 точки Адриан стигна до сетбол, но загуби следващите три разигравания.

Втората част започна лошо за Андреев, който изостана с 0:3. При 1:3 Адриан имаше възможност за рибрейк, но не успя да се възползва. Нашето момче стигна до четири точки за пробив (три поредни) при 2:4, но Кецманович отново успя да вземе подаването си. При 3:5 Андреев отново поведе с 40:0 и този път от третата възможност успя да пробие. За съжаление при 4:5 и 0:15 Адриан получи физически проблем, който доведе до нов пробив и край на двубоя.

И. Марченко (UKR) – [7] T. Махац (CZE)  3:6  6:3  7:6

Л. Музети (ITA) / A. Вавасори (ITA) – M. Демолинер (BRA) / Р. Матош(BRA) 3:6  6:7

източник: ТОПСПОРТ