6 февруари Sofia Open 2019 – Резултати, Александър Лазаров със загуба

Sofia Open

Александър Лазаров взе три гейма на Фернандо Вердаско на Sofia Open

Александър Лазаров се представи достойно срещу един от фаворитите за титлата на Sofia Open 2019 Фернандо Вердаско. Нашето момче взе три гейма на испанеца и отстъпи с 2-6, 1-6 за 51 минути игра. Избраният за “Мистър Sofia Open” Вердаско ще срещне утре във втория кръг финалиста от миналата година Мариуш Копил (Румъния).

След този мач приключи участието на четиримата българи на сингъл в “Арена Армеец”.

Испанецът влезе мощно в мача и реализира втората си възможност за пробив за 2-0. Лазаров успя след това на два пъти да вземе геймовете, които сервира.

Българинът дори успя да стигне до възможност за връщане на брейка при 2-4, но не можа да си повярва. Вердаско използва момента и с втори пробив спечели първия сет с 6-2 за 27 минути.

Във втората част тонуса в играта на Лазаров спадна. Испанецът много бързо отново поведе с 3-0. Алекс успя все пак да счупи геврека, спечелвайки четвъртия гейм.

Александър Лaзаров се представи отлично на Sofia Open 2019. Той стана вторият българин, спечелил мач на родния турнир от ATP 250. Алекс постигна две победи в квалификациите и взе 12 точки за новата ранглиста на ATP.

Лазаров е четвъртият българин в класацията, след като от нея отпаднаха ниско разрядните турнири. Мястото му в понеделник ще бъде в Топ 500.

Централен корт
Мирза Башич (БИХ) – Мартин Клижан (Свк) 0:6, 6:3, 2:6
[Q] Aлександър Лазаров (Бъл) – [6] Фернандо Вердаско (Исп) 2:6, 1:6
[WC] Aдриан Андреев (Бъл) / Димитър Кузманов(Бъл) – [4] Р. Хаасе (Хол) / M. Мидълкооп (Хол) 2:6, 2:6
[4] Роберто Баутиста Агут (Исп) – Матю Ебдън (Авл) 3:6, 6:3, 6:2

[1] Карен Хачанов (Рус) – Матео Беретини (Ит) 7:6, 3:6, 4:6

Корт 1
Ласло Джере (Сърб) – Михаил Кукушкин (Каз) 6:7, 4:6
Мортон Фучович (Унг) – [8] Андреас Сепи (Ит) 6:2, 7:6
[3] Р. Бопана (Инд) / Д.  Шаран (Инд) – [PR] М. Павич (Хърв) / Н. Зимонич (Сърб) 7:6, 6:2
Н. Мектич (Хърв) / Ю. Мелцер (Ав) – С. Гонзалес (Мекс) / A. Куреши (Пак) 7:6, 7:5
Дж. Недунчежян (Инд) / П. Раджа (Инд) – Р. Галоуей (САЩ) / Н. Ламонс (САЩ) 6:4, 6:4