Резултати от третия ден на Световната купа по художествена гимнастика

Катрин Тасева

Ново злато за ансамбъла в “Арена Армеец”

Ансамбълът по художествена гимнастика спечели златния медал на финала на пет обръча на Световната купа, провеждаща се в “Арена Армеец” в София.

Симона Дянкова, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Теодора Александрова и Елена Бинева получиха оценка от 20.850 точки.

Това е второ златно отличие за възпитаничките на Весела Димитрова след титлата в многобоя снощи.

Сребърното отличие стана притежание на ансамбъла на Япония с 19.800 точки (12.000 за трудност). Италия спечели бронза с 19.650 точки.

Катрин Тасева грабна титлата на бухалки в София

Катрин Тасева спечели титлата на финала на бухалки на Световната купа по художествена гимнастика в София.

Тасева изигра силно своята композиция и получи оценка от 17.850 точки. По-рано днес българката стана втора на обръч и трета на топка.

Боряна Калейн завоюва бронз на обръч и се класира пета на топка.

Катрин Тасева остана втора във финала на лента

Катрин Тасева спечели сребърен медал във финала на лента на Световната купа по художествена гимнастика в София.

С оценка от 14.800 точки, българката остана втора. Шампионка на лента е Линой Ашрам (Израел) с 15.950 точки, а трета е Екатерина Селезньова (Русия) с 14.600 точки.

По-рано днес Катрин Тасева спечели титлата на бухалки, стана втора на обръч и трета на топка. Тя завършва с четири медала Световната купа в София. Боряна Калейн завоюва бронз на обръч и се класира пета на топка.

Пореден медал за ансамбъла от Световната купа в София

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели нов медал на Световната купа в София. Грациите ни грабнаха бронзовите отличия за съчетанието си на три топки и две въжета.

След някои неточности в изпълнението си, шампионките в многобоя – Симона Дянкова, Елена Бинева, Мадлен Радуканова, Теодора Александрова и Лаура Траатс – получиха 17.700 точки.

Златото спечелиха японките с 18.800, а със сребърните медали се окичиха италианките. Те също допуснаха грешки, но се класираха втори с 17.800.

България освен златото в многобоя, завоюва и злато на композицията си на пет обръча.