22.02.2017 ВК ЦСКА ПОБЕДИ ВК ЛЕВСКИ С 3:1 ГЕЙМА

вк левски вк цска
19:30 часа - НАЧАЛО НА МАЧА

ЦСКА спечели първия гейм – 25:16

ЦСКА поведе след началото на първия гейм, като в последствие „сините“ изравниха. Спас Байрев направи 5:5, след което “червените” дръпнаха със 7:5, а при 8:5 в полза “червените” дойде първото техническо прекъсване. При 16:9 бе второто техническо прекъсване, а ЦСКА успя да затвори гейма след 25:16.

Левски спечели втория гейм – 25:17

“Сините” започнаха мотивирано във втората част, а играта бе равностойна в първите минути след старта ѝ. Левски поведе след хубава атака през центъра. В последствие играта се разви точка за точка, като при 2:2 и след серия от грешки на волейболистите на ЦСКА, волейболистите на Петър Шопов дръпнаха – 3:2. Последваха нови равенства, а първата техническа пауза настъпи при 8:7 за ЦСКА. При 16:13 в полза на символичните домакини дойде втората техническа пауза. Уверената игра на Левски продължи до самия край на втория гейм, който в крайна сметка “сините” спечелиха с 25:17 и така изравниха резултата.

ЦСКА спечели третия гейм – 25:18

Двата състава започнаха равностойно третия гейм, а при 8:7 в полза на ЦСКА бе първото техническо прекъсване. Христо Цветанов изпълни сервис след него, а добър блок на Ивайло Стефанов донесе нова точка в актива на ЦСКА – 9:7. При 10:7 за символичните гости Петър Шопов взе прекъсване. Левски успя да се приближи след сервис на Николай Манчев и грешка на Шекерджиев – 9:10. Мляков пък сгреши при начален удар, за да стане 11:10 в полза на ЦСКА. Блокадата на „червените“ продължи да работи добре, а и авансът на ЦСКА се увеличи на четири точки – 14:10. При 16:11 в полза на „червените“ настъпи и второто техническо прекъсване. При 25:18 ЦСКА излезе отново напред в резултата.

ЦСКА спечели четвъртия гейм – 30:28

ЦСКА излезе напред в началото на четвъртия гейм – 6:4. „Сините“ успяха да изравнят – 6:6, а в последствие и да поведат. Настъпи обаче ново равенство, а при първата техническа пауза ЦСКА бе с точка напред. Левски не съумя да се противопостави умело след подновяването на играта, а при четири точки аванс в полза на противника им дойде второто техническо прекъсване – 12:16. Във финала се разигра истинска драма, а след 30:28 ЦСКА затвори мача.

Ето и стартовите състави на “сини” и “червени”:

Левски: Тодор Богданов, Николай Манчев, Мартин Павлов, Спас Байрев, Симеон Александров, Александър Кордев, Ивайло Лалов

ЦСКА: Пламен Шекерджиев, Христо Цветанов, Яни Георгиев, Красимир Георгиев, Смилен Мляков, Владимир Станков, Мартин Божилов